Plastikiniai langai

Šiais laikais langų paskirtis nebėra tik praleisti šviesą į patalpą, tai – ir interjero dalis. Galite sakyti, kad langai – viso labo balti rėmai. Kita vertus, būtent nuo šių rėmų priklauso, kaip jausitės namie.
Plastikinių langų eksploatacija paprasta, tokie langai patvarūs, gerai apsaugo nuo išorės triukšmo, izoliuoja šilumą. Jie be vargo tarnaus plaunami lietaus ar šaldomi sniego.

Balti langai – toli gražu ne taisyklė. Rėmų spalvą galima pasirinkti iš keliolikos variantų, todėl plastikinius langus galėsite derinti prie namų ar ofiso interjero.

Medžiaga polivinilchloridas, iš kurios dabar gaminami visi PVC langai, buvo išrasta dar 1835 metais. Tiesa, masinė jų gamyba prasidėjo tik po gero šimtmečio. Pirmi plastikinius langus pradėjo gaminti amerikiečiai, o netrukus jų patirtį perėmė ir europiečiai. Nuo tada plastikas pradėtas naudoti žaislų, telefonų, radijo imtuvų, statybinių medžiagų gamybai.

Kodėl plastikiniai langai?

Plastikinių langų gamintojai kasdien gina savo produkciją, žerdami krūvą argumentų, kodėl verta rinktis būtent plastikinius langus. Netyli ir medinių langų gamintojai, bandydami įtikinti, kad mediniai langai pranašesni. Savo ruožtu, norime jus patikinti, kad kokybiški ir ilgaamžiai gali būti ir plastikiniai, ir mediniai langai. Svarbiausia – kokybiškai juos pagaminti, sumontuoti ir eksploatuoti.

Renkantis plastikinius langus, svarbu atsižvelgti į profilio storį ir oro kamerų skaičių. Kuo daugiau kamerų ir kuo platesnis profilis, tuo lango šilumos ir garso izoliacijos savybės geresnės. PVC langai yra daugialytė konstrukcija. Gaminio savybės priklauso ir nuo lango profilio, ir nuo stiklo paketo, ir nuo apkaustų.

Jei ketinate keisti senus langus naujais, neskubėkite ir rinkitės atidžiai – žvalgykitės, domėkitės. Nesigundykite mažiausia plastikinių langų kaina ir skelbiamomis akcijomis. Visų pirma, užduokite sau klausimą: kokią funkciją turi atlikti jūsų nauji plastikiniai langai? Ar tik apsaugoti nuo vėjo? O gal tapti jūsų namų puošmena?
Plastikinius langus verta rinktis pirmiausia todėl, kad jie yra pigesni nei mediniai ar aliuminiai. Tiesa, pigiausias nelygu kokybiškas. Kiekvienas langas turi savo technines savybes, lemiančias gaminio kokybę, jo patogų naudojimą ir ilgaamžiškumą.

Plastikiniai langai reikalauja mažiau priežiūros. Sutepti apkaustus rekomenduojama tik kartą per metus. Plastikinių langų rėmus galėsite valyti įprastomis priemonėmis. Po penkerių metų jų neteks perdažyti.

Plastikiniai langai yra labai šilti bei sandarūs. Į plastikinius langus dedami stiklo paketai su selektyviniu stiklu, kurio pagrindinis privalumas – įleisti šilumą, bet jos neišleisti. Kitaip tariant – ją sulaikyti. Tarpai tarp stiklų pripildomi argono dujomis – jos turi įtakos geresniam šilumos laidumo koeficientui.

PVC langai gaminami su apkaustais. Jie apsaugo ne tik nuo įsilaužimų, bet ir nuo nelaimingų atsitikimų. Saugumas aktualus ir tiems, kurie gyvena privačiuose namuose, pirmuose aukštuose, kitaip tariant – vietose, kuriose per langus lengva patekti į vidų.

Stiklų spalva gali būti ne tik įprasta skaidri, bet ir pilkšva, rusva ar kitokių atspalvių. Lango rėmas gali būti laminuojamas įvairių spalvų plevele. Jos atspalvį galėsite derinti prie namų interjero arba atvirkščiai – išorėje esančios aplinkos stilistikos.

Plastikiniai langai yra labai sandarūs, todėl būtina pasirūpinti būsto vėdinimu. Mes Jums siūlome vertikalias ir horizontalias orlaides. Būtina paminėti, kad vertikalios orlaidės yra labai saugios, jas be baimės galite palikti praviras išvykstant iš namų. Pro šią orlaidę į kambarį nepateks nei lietus, nei vabzdžiai. Horizontali orlaidė, įmontuota į stiklo paketą, veikia oro nukreipimo principu. Ji užtikrina apsaugą nuo vėjo ir vabzdžių.

Plastikinių langų galerija

Visos nuotraukos